Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Yenidoğan Bebeklerde Çorap İyi mi Kötü mü?

Yenidoğan Bebeklerde Çorap İyi mi Kötü mü?

Yenidoğanlarda Çorap İyi mi Kötü mü?

Bazı anneler bebeğin sağlığı ve rahatı için kesinlikle zorunlu olduğunu söylerken, diğerleri çorapların yenidoğan ayaklarının normal gelişimini engelleyebileceğini söylüyor.
Peki hangisi?

Bebek çorapları ve patik bebeğin sıcaklığını düzenlemenin yanı sıra ayakları güneş yanığı ve potansiyel olarak zararlı fermuar ve diğer keskin nesnelerden korunmasına yardımcı olabilir. Ancak bazen ciddi sağlık riskleri oluşturabilirler. Bu yüzden bebeğinize ne zaman ve neden çorap giymeniz gerektiğini bilmek çok önemlidir.

Bebeğin vücut sıcaklığının büyük bir kısmı çoğunlukla başı ve ayakları yoluyla kaçar, çorap ve şapka sıcak kalmasına yardımcı olur. Aslında, uyku güçlüğü, iştah azalması ve zayıf kilo alımı, çocuğun çok soğuk olmasıyla ilişkilidir, yani basit bir çift çorap bu rahatsız edici semptomları hafifletmeye yardımcı olabilir.

Bebeğinizi giydirirken iyi bir kural, sizin rahat ettiğiniz kıyafetten bir kat daha fazlasını bebeğe giydirmektir.

Bebeklerin elleri ve ayaklarının serin olması normaldir, ayaklarına bakın, lekeli veya mavi görünüyorsa, çorap veya patik giydirin.

Genellikle bebeklerde çıplak ayak öneririz, böylece tüm ayak parmaklarını tamamen kıpırdatabilirler. Isıtmalı bir odada çorapsız olmasına izin vermek en iyisidir.

Bebeğinizde kırmızı kalıcı çizgilere yol açan çorap izi hiperpigmentasyonu adı verilen bir duruma neden olan sıkı dar çoraplardan uzak durmak önemlidir.
Çocuklarınızın Ayak sorunlarınıza çözüm için DERYA ÇOBAN AYAK SAĞLIĞI
deryacoban.com.tr

WHATSAPP: 0 532 568 91 94

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp