Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Yalın Ayak Yürümenin Yaşlanma Karşıtı (Anti-Aging) Etkileri

Yalın Ayak Yürümenin Yaşlanma Karşıtı (Anti-Aging) Etkileri

Bugün yapılan çalışmalar gösterdiği önemli ve şaşırtıcı bir bilgiye değiniyoruz: Yalın ayak yürümenin YAŞLANMA KARŞITI (ANTI-AGING) bir etkisi var!

Peki yalın ayak attığımız adımlar nasıl bizim daha genç görünmemizi ve hissetmemizi sağlıyor?
- Aynı yeni bir dil öğrenmenin yaptığı gibi, çıplak ayak ile gezerek yapılan aktiviteler de beyni uyarır ve genç tutar. Bunun sebebi ise ayaklarımızdaki sinirlerin diğer bölgedekilere kıyasla daha hassas olmasıdır.
- Yalın ayak yürümek uyku kalitesini arttırdığı gibi, bedensel ağrıyı azaltarak daha refah bir duygu içinde uyumanızı sağlar. Daha rahat uyumanızı ve güzellik uykunuzu almanızı sağlayarak genç kalmanıza yardımcı olur.
- Çoğu insanın ayakkabıya bağlı bir gün geçirmesi nedeniyle ayaklarını tam özgürlüğüyle kullanamadığını biliyoruz. Bu yüzden yalın ayak yürümek, ayaklarımızdaki tüm kasları ve dokuları çalıştırarak daha iyi bir egzersiz yapmamıza katkıda bulunuyor. KÜÇÜK BİR NOT: Sık sık yalın ayak yürüyerek dengemizi iyileştirebilir ve buna bağlı ufak kazalara karşı olan riskimizi azaltabiliriz!
- Yalın ayak yaptığınız aktiviteler size bir şeyler hatırlatıyor mu? EVET, ÇOCUKLUĞUNUZ! Yalın ayak yaptığınız tüm etkinlikler size genç, taze, huzurlu, özgür ve rahat hissettirirken bunlarla birlikte mutluluğu da getirir.
Eğer rahatça yalın ayak yürümek ve bunu engelleyen ayak problemlerinizi çözmek istiyorsanız gelin, siz de hemen WHATSAPP HATTIMIZ aracılığıyla
ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDAN faydalanın,
PROBLEMLERİNİZİ ÇÖZMEK ADINA size en uygun podolojik uygulama hakkında konuşalım.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194
 

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp