Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Yağmurda Yürümek için 8 Sağlıklı Neden

Yağmurda Yürümek için 8 Sağlıklı Neden

 

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?’ Köşemizde bugün: Karla karışık yağmurlu günlerde gezintiye çıkmak, zihni, bedeni ve ruhu rahatlatan, sağlığımız için yararlı birçok etkiye sahiptir. Gelin Uzman Podolog Derya Çoban’ın derlediği bu etkilere beraber göz atalım: - Yağmurlu havalarda kalabalıktan uzak yürüyerek ve sakinleşip stresten arınarak, düşüncelerinizi değerlendirip rahatlatabilirsiniz. Yağmur kokusunun sakinleştirici etkisi de buna yardımcı olur. - Yağmurlu havanın birçok kirin ve bakterinin etkisini azaltarak daha temiz ve daha taze olduğu bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır. - Yağmur havalardaki yüksek nem oranı cildinizin canlı, genç ve esnek kalmasını sağlayarak sağlığınıza oldukça iyi gelir. - Yağmurlu havada düzenli yürüyüşler yapmak, istenmeyen veya olumsuz durumlarla başa çıkma motivasyonumuzu yükselten etkiye sahiptir. Zihnimizi ve fiziksel kabiliyetimizi daha iyi kontrol etmemize ve zor koşullarda daha iyi baş etmemize yardımcı olurlar. - Araştırmalara göre, soğuk ve yağmurlu havalarda yapılan fiziksel aktiviteler ılımlı havalarda yapılanlara kıyasla vücuda daha çok yağ yaktırır. - Çoğu insan, yağmurlu havalarda farklı bir ruh haline girdiğini hisseder. Bu durum hayatımıza ve düşüncelerimize farklı bir açıdan bakmamıza yardımcı olabilir. - Yağmurlu havada yürümek bir çılgınlık yapmanın en sağlıklı ve güvenli yollarından biridir! Tek yapmanız gereken hava sıcaklığına göre doğru kıyafetleri giymek ve dönüşte iyi kuruduğunuzdan emin olmak.

Sosyal medyada vakit geçirirken yeni bilgiler öğrenmek için sayfamızı takipte kalın, ve arkadaşlarınıza önermeyi unutmayın!

Ayak ve tırnak sorunları yaşıyorsanız, size en uygun podolojik tedavi için
WHATSAPP RANDEVU HATTI: 0 532 568 91 94

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp