Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Tırnaklardaki Beyaz İzler Neden Oluşur?

Tırnaklardaki Beyaz İzler Neden Oluşur?

Tırnaklarımdaki Beyaz İzler Nedir?

Hayatınızda tırnaklarınızda beyaz bir nokta fark ettiğiniz bir zaman olmuştur. Meraklı arkadaşlar ve aile üyeleri size tırnaklardaki beyaz lekelerin kalsiyum eksikliğinden veya vitamin veya mineral eksikliğinden kaynaklandığını söyleyecektir. Bu yanlıştır.
Tırnaklarınızdaki beyaz lekelerin çoğu lösonychia denilen bir durumdan kaynaklanmaktadır. Noktalar tipik olarak, tırnağınızı ezdiğiniz veya çarptığınızdan kısa bir süre sonra ortaya çıkar. Noktaya neden olan yaralanma genellikle çok küçüktür, bunun farkına bile varmazsınız veya hatırlamazsınız.

Podolog Derya Çoban lökonychia lekelerinin tamamen zararsız olduğunu söylüyor. Tırnaklarınız uzadıkça kaybolacaklar.

Lökonychia herkesi etkileyebilir. Bununla birlikte, nadir durumlarda, diyet eksikliği duruma neden olabilir - muhtemelen kalsiyum eksikliği söylentisinin geldiği yer. Tırnaklarınızda uzun süre beyaz lekeler görmeye devam ederseniz bir doktora görünün.

Tırnaklarda beyaz lekelerin diğer nedenleri; Onikomikoz (tırnak mantarı enfeksiyonu), alopesi (saç dökülmesine ve tırnak problemlerine neden olan otoimmün bir hastalık), paronişi (tırnak kenarındaki enflamatuar enfeksiyon) veya Muehrcke anlamına gelebilir , Beau veya Mees tırnakları (altta yatan bir tıbbi durumu işaret edebilecek tırnağın üzerindeki yatay beyaz çizgiler). Yukarıdaki koşulların tümü tırnaklarda beyaz çizgiler veya noktaların ortaya çıkmasına neden olabilir, bu rahatsızlıklardan birinden muzdarip olduğunuzdan şüpheleniyorsanız, bir podologa görünmelisiniz.

ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDAN faydalanın, PROBLEMLERİNİZİ ÇÖZMEK ADINA size en uygun podolojik uygulama hakkında konuşalım.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp