Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Sonbahar Ayak Bakımı

Sonbahar Ayak Bakımı

SONBAHAR SOĞUKLARI GELİYOR! PEKİ AYAKLARINIZ BUNA HAZIR MI?
Ayaklarınızın sonbaharı sağlıklı bir şekilde atlatması için size birkaç tüyomuz var!

1- BİR OJE MOLASI VERİN. Sonbaharda ayak tırnaklarınız, yaz ayakkabılarında olduğu gibi sürekli görünmüyor. Tırnaklar bu havasızlıktan dolayı bozulabilir, bu nedenle tırnak üzerinde daha hafif bir oje kullanmak için iyi bir zaman olabilir.
2- AYAK PEELİNGİ YAPIN. Ayaklarınızı en az haftada bir kez ölü deriyi atmak için peeling ile yenileyin. Ayrıca, eğer cildiniz çatlaklara yatkınsa, önce ayaklarınızı yıkayın, su dokuları esnekleştirdiği için çatlakların açılma olasılığı daha yüksektir.
3- SICAK SU İLE AYAKLARINIZA MASAJ YAPIN. Isıtılmış su sadece serin sonbahar ayaklarını yatıştırmaya ve rahatlatmaya yardımcı olmakla kalmaz, stresi azaltmaya yardımcı olur ve yıllarca daha genç görünmenizi ve hissetmenizi sağlar.
4- DOĞRU AYAKKABI Doğru sonbahar botları ve diğer ayakkabı türlerini seçin. Şaşırtıcı bir gerçek gibi gelse de, DÜZ TABAN AYAKKABI SEÇMEYİN. Kendinize kalın bir topuklu, çok yüksek ve çok düz olmayan fakat iyi bir desteğe sahip bir çift ayakkabı edinin.
Sonbahar döneminde cilt incelir ve kâğıt gibi olur. Deri altı yağ kaybolur, ter bezleri etkinliğini azaltır ve yumuşak dokular fasyası gevşek olur. Bu gibi etkilerin ayak sağlığımızı sonbahar boyunca etkilemesine izin vermeden ayaklarımızı bu ipuçları ile sağlıklı tutabiliriz.

Gelin, siz de hemen WHATSAPP HATTIMIZ aracılığıyla
ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDAN faydalanın,
PROBLEMLERİNİZİ ÇÖZMEK ADINA size en uygun podolojik uygulama hakkında konuşalım.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp