Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Sırt Ağrısının Ayaklar ile Bağlantısı Olabilir Mi?

Sırt Ağrısının Ayaklar ile Bağlantısı Olabilir Mi?

PODOLOJİ DERNEĞİ Diyor ki: Sırtınızdaki Acı Ayaklarınıza Bağlantılı Olabilir
Eğer beliniz ağrıyorsa ve onu yaralayacak bir şey yaptığınızı hatırlamıyorsanız, acınızın kaynağı ayaklarınız olabilir. Ayak ağrısı birçok insanın görmezden gelmeye çalıştığı bir şeydir. Fakat ayak ağrısı uzun süredir sizinle birlikte olan bir şeyse, ayak bileklerinde, dizlerde, kalçalarda ve hatta sırtınızda sorunlara neden olabilir.

Vücudumuz, bir zincir gibidir; Birbirine bir eklem veya kemik ile bağlanır. Zincirin bir halkasındaki sorun bir sonraki halkayı daha fazla gerecek ve tüm zinciri olumsuz yönde etkileyecektir.

Ayak ağrımız olduğunda böyle olur. Normal yürüme şekli acı veriyorsa, içgüdüsel olarak yürüyüş düzenimizi değiştiririz. Diyelim ki artritiniz var ve başparmak ekleminiz ağrıyor ve eklemin bükülmemesi için yürüyüşünüzü değiştiriyorsunuz, bu ayak bileği ekleminizin mekaniğini değiştirir ve sonunda ayak bileği ağrısına neden olur. Yürüme düzeninizdeki bu değişiklik, alt bedeninizin tüm bağlantıları, ayak bileğinden, dizinize, kalçanıza ve daha sonra da belinize kadar etkileyebilir. Eklemlerdeki kıkırdak yıpranabilir, bağlar ve tendonlar normal aralıkları dışında gerilebilir ve artrit yerleşebilir.

Ayaklarınız bilekleriniz düzgün çalışmıyorsa, bunu dikkate alın ve değerlendirme için bir podologa başvurun. Sırtınız (ve dizleriniz ve kalçalarınız) size teşekkür edecek!

WHATSAPP RANDEVU HATTI: 0 532 568 91 94

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp