Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Şeker Hastaları için Ayak Bakımı

Şeker Hastaları için Ayak Bakımı

Şeker Hastaları için Epidermal Ayak Bakımı

Şeker hastalarının diyabetik ayak sorunlarına yönelik izlemesi gereken ayak bakımı ipuçları yaşadıkları problemlere göre farklılık gösterebilir.

Ayakları her gün ılık suyla yıkayın ve parmak arasına özellikle dikkat ederek ayaklari iyice kurulayın.

Ayaklara her gün parmak arası hariç kaliteli subazlı krem losyon sürün, tüm ayağı kapladığınızdan emin olun.Parmak arasında biriken nem mantar enfeksiyonlarına yol açabilir.

İnsülin ve glikoz seviyelerinizin kontrol altında olduğundan emin olun. Yüksek glikoz seviyesine sahip kişiler daha kuru bir cilde sahip olma eğilimindedir, bu da ayaklarda kuruma ile çatlaklar oluşmasına neden olabilir veya enfekte olabilir. Kuru bir cilde sahip olmak, vücudunuzun bakteriyel enfeksiyonlardan kurtulma şansını da azaltır.

Serin veya kuru bir iklimde yaşıyorsanız, evde nemlendirici kullanarak cilt kuruluğunu önleyin.

Cildinizi içten dışa nemli tutmak için bol su ve diğer sağlıklı sıvılar (kafein ve şekersiz) için.

Cildin beslenmesine yardımcı olan Omega-3 yağ asitleri bakımından yüksek yiyecekler yiyin. Örnekler arasında somon, uskumru, sardalya, ton balığı, tofu, keten tohumu, ceviz ve fındık yağlarında bulunur.

Nöropatiniz varsa, cilt kuruluğu seviyelerine özellikle dikkat edin. Nöropati, ayak terlemisini oluşturan sinirleri etkileyebilir. Cildi nemli tutmak için az miktarda ter gereklidir, bu nedenle ayakta terleme eksikliğini losyon veya kremlerle telafi etmeniz gerekebilir.

Cilt tahrişini önlemek için sadece hafif veya hipoalerjenik sabunlar, şampuanlar ve nemlendiriciler kullanın.

Kesik, yara, ülser, nasır, nasır ve kolayca enfekte olabilecek diğer yaralanmalardan arınmış olduğundan emin olmak için ayağınızı her gün kontrol edin.

Herhangi bir kesik, yara, ülser, nasır, veya diğer yaralanmalar hakkında doktorunuzla konuşun ve yalnızca size açıkça izin verirse bir antibiyotik krem, merhem veya diğer cilt tedavilerini uygulayın.
Ciltle ilgili herhangi bir sorunun ilk belirtisinde bir doktor veya dermatoloğu veya Podologu ziyaret edin.
Bunu yapmak, genellikle kendi kendine tedavi sırasında ortaya çıkan birçok sorundan sizi kurtarabilir.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

 

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp