Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Refleksoloji Nedir?

Refleksoloji Nedir?

REFLEKSOLOJİ masajının temeli, ayakların vücudun aynası olduğu öğretisine dayanır. Ayaklar insan vücudunu temsil eder ve her nokta vücutta bir bölgeye karşılık gelir. Bu bölgelerin masaj yoluyla uyarılması ile vücudun buna gereken tepkiyi verdiği inancı ile temellenir. Belirli noktalara kişinin verdiği tepki ile bu temsil edilen bölgedeki problem saptanmaya çalışılır ve gerekli manipülasyonlarla bu bölgedeki sorun giderilmeye çalışılır.
Bu nedenle refleksoloji bir tür "DENGE" masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar, kişiye doğal dengesini kazandırır.
Podolog DERYA ÇOBAN diyor ki; Temel prensip REFLEKS noktalarına baskı uygulayarak vücudun bağışıklık sistemini harekete geçirmektir.
Refleksolojinin faydaları
* Rahatlatır
* Ağrı kesici, Kan dolaşımını düzenler
* Bağışıklık sistemini güçlendirir
* Stresi azaltır
* Toksin arındırıcıdır
* Kaslar ve tendonlardaki spazmı azaltır
* Hastalık sonrası vücutta toplanan ödemin atılmasına yardımcı olur
* Hareketsiz yaşam tarzı olan kişilerde olumlu etkiye sahiptir
* Yağ ve ter bezlerini aktifleştirerek cildin nemlenmesini sağlar.

PROBLEMLERİNİZİ ÇÖZMEK ADINA en uygun podolojik uygulama hakkında konuşalım.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +90 532 568 91 94

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp