Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Podolog Ziyaretinden Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Podolog Ziyaretinden Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu bilgiler, çoğunlukla podologa gitmeden önce aşağıdaki hataları yapan kadınlar için geçerlidir*

Bacaklarda ve ayaklarda kıllanma genellikle sağlıklı kan akışının bir işaretidir ve diyabet dahil bir dizi sorunu gösterebilir. Sizi gerçekten rahatsız ediyorsa bacak kıllarınızı yok etmeden podolog ziyaretine gidin. Sorunları teşhis etmek ve / veya ortadan kaldırmak için aslında bacak ve ayak kıllarınızın büyüme şeklini görmek isteyebilir.

Pedikür Yaptırmayın: Podologunuz için şık görünmek ne kadar cazip gelse de, pek çok uzman ayaklarınızı mantar ve bakteriyel enfeksiyonlara karşı savunmasız bırakabilecekleri için aslında pedikürlere karşı uyarıda bulunur. Ek olarak, pedikür, yaşadığınız mevcut sorunları artırabilir, mevcut problemi örtebilir veya daha da kötüleşen rahatsızlıklar yapabilir.

Tırnaklarınıza Oje Sürmeyin: Podolga gitmeden önce ayaklarınızın en iyi şekilde görünmesini istemek ne kadar cazip gelse de, podologlar aslında tırnaklarınızı boyamamanızı tercih eder. Tırnaklarınızda anormallikler, ayrıca bakteri ve mantar enfeksiyonları olup olmadığını inceleyecekler ve oje enfeksiyon belirtilerini gizleyebilir.

Tırnaklarınızı Kısa Kesmeyin: Bu hem erkekler hem de kadınlar için geçerlidir. Podologların laboratuvara göndermek için ayak tırnaklarından bir örnek kesmesi gerekebilir, bu nedenle az miktarda büyüme bırakmak en iyisidir.


WHATSAPP HATTI: 0 532 568 91 94

Whatsapp