Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Pandemi Sürecinde Podolog Randevuları Aksatılmamalı

Pandemi Sürecinde Podolog Randevuları Aksatılmamalı

COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana virüse maruz kalma konusunda endişeli olan bu hastalar, önleyici bakım veya yaralanmalar için düzenli randevulardan kaçındı ve sonuç olarak, ciddi diyabetik ayak yaralarına, enfeksiyonlara ve hatta bazı durumlarda kangren oldular. Ayak hastalıkları uzmanları daha fazla ampütasyon yapıyor ve sıklıkla yaşamı tehdit eden sistemik bir enfeksiyon olan sepsis riski altındaki hastaları tedavi ediyor.

Diyabetli hastalar COVID-19 açısından yüksek risk altındadır ve maske takma, virüse maruz kalma olasılıklarını sınırlama ve sosyal mesafeyi koruma gibi önlemler almalıdır. Ancak Podolog Derya Çoban, tüm hastaların ve özellikle de diyabet hastalarının periyodik randevularına sadık kalmalarını şiddetle öneriyor.

Derya Çoban Ayak Sağlığı, personelini ve hastaları korumak için, bekleme odalarında maske, sosyal mesafe ve hastalar arasında dezenfeksiyon prosedürleri uygulama gibi katı protokoller izlemektedir. Endişeniz varsa, bizimle sizi nasıl güvende tutacağımız hakkında sorularınızı memnuniyetle yanıtlarız.

Pandemi sırasında diyabetinizin kontrolünü sürdürmek için atmanız gereken diğer adımlar:

AKTİF KAL. Doğru beslenme ve egzersiz yapın. Fiziksel aktiviteyi günlük olarak alınacak bir reçete olarak düşünün!

UYANIK OL. Günlük kan şekeri seviyenizi ve HbA1C'nizi takip edin. Ayaklarınızda renk, sıcaklık ve hatta çizikler ve sıyrıklar gibi küçük yaralanmalar dahil olmak üzere herhangi bir değişiklik olup olmadığını görmek için günlük ayak muayeneleri yapın (bir bakıcı veya aile üyesi yardımcı olabilir) Yaralanmaları önlemek için ayaklarınızı evin etrafında bile ayakkabılarla koruyun.

İLETİŞİMDE KAL. Diyabet bakım ekibinizle tüm randevularınızı takip edin ve ayaklarınızda bir yara, yaralanma veya başka değişiklikler fark ederseniz hemen ayak hastalıkları uzmanınıza ulaşın.

Ayak sağlığınızı ve genel sağlığınızı korumak için düzenli bakım, özellikle pandemide çok önemlidir. COVID-19 korkusuyla düzenli bakımınızı ihmal etmeyin. Randevunuza uyun ve ayaklarınızı koruyun!

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp