Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Neden Her Gün Ayaklarımızı Yıkamalıyız?

Neden Her Gün Ayaklarımızı Yıkamalıyız?

Neden Her Gün Ayaklarımızı Yıkamalıyız?

Dermatologlar her gün duş almamamız gerektiğini söylese de, bu ayaklarımızı her gün yıkamamız gerektiğini değiştirmez. Bunun sebebi, ayaklarımızın hatta çoğu zaman koltuk altımız kadar ve genellikle diğer vücut bölgelerinizden çok daha fazla terliyor olmalarıdır. Ter bezlerinin yoğunluğu sebebiyle ayak, kokuya neden olan bakterileri barındırır.

Ayaklarımızı Yıkarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Podolog Derya Çoban ayağımızı doğru yıkamanın en önemli noktanın zamanlama olduğunu vurguluyor. Sabah yerine geceleri uyumadan önce ayakları yıkamak gün boyunca cildinizde biriken ter, bakteri ve çorap tüylerini arındırma konusunda daha etkili. Ayrıca temizlerken cildin kurumasına sebep olmamak için, nemledirici içeren bir sabun veya ayak temizleyici ürünler kullanmamızı öneriyor.

Ayaklarımızdaki nem seviyesini arttırmak için, günlük ayak yıkama alışkanlığınıza ekleyeceğiniz ufak bir adım çok iyi sonuçlar almanızı sağlayabilir. Bu adım ise, temiz ayaklarımızı iyice kurutup -ayak parmakları arasını da kurulamayı unutmayalım!- ayaklarımıza bolca nemlendirici krem sürmek. Geceleri pamuklu çorapları kremli ayaklarımıza giyerek uyuyarak, zaman kaybetmeden pürüzsüz ve güzel ayaklara sahip olmak için gereken adımı tamamlayabiliriz.

Ayak problemlerine yetkin bir PODOLOG yardımı ile bir çözüm arıyorsanız
Gelin, siz de hemen WHATSAPP HATTIMIZ aracılığıyla
ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDAN faydalanın,
PROBLEMLERİNİZİ ÇÖZMEK ADINA size en uygun podolojik uygulama hakkında konuşalım.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp