Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Nasıra Ne Sebep Olur?

Nasıra Ne Sebep Olur?

Nasıra sebep olan en önemli faktör, ayak şekline uygun olmayan ayakkabı kullanımıdır. Diğer önemli bir sebep ise basış bozukluğudur. Her iki sebep ile ayakta eşlik eden eklem deformasyonları da gelişebilir. Ayağın bir bölgesinde oluşan yoğun sürtünme, baskı ile ısı artışı oluşur. Doku sürtünmenin etkisi ile artan ısıdan kendini korumak için kalınlaşır. Yükselen yeni doku bir kısır döngüye sebep olur daha fazla baskıya maruz kalarak, canlı dokuda derinleşen hasar yaratmaya başlar. Nasır oluşan kişi artık ayakkabı kullanımı esnasında yoğun ağrı yaşamaya başlar. Derya Çoban Ayak Sağlığında probleme yönelik uygulamamızda temel prensip “Nasır’da öncelikle baskı ve sürtünme ortadan kaldırılmalıdır ”Yükselen rahatsız eden Doku uzaklaştırılmalıdır. Podolog tarafından uygun görülen koruma aparatları veya ortozlarla, temizlenen bölgenin sürtünmeden korunarak tekrarlanmanın önüne geçmeye çalışılır.
Derya Çoban Ayak Sağlığında,  Podologumuz tarafından nasırın oluşmaması  tekrar aynı sorunla karşılaşılmaması için gerekli bilgi ve eğitimler verilmektedir.

Derya Çoban Ayak Sağlığı yıl sonu indirim kampanyasıyla karşınızda. Siz de bu postta bir ARKADAŞINIZI ETİKETLEYİN
veya bize geldiğinizde YER BİLDİRİMİNDE bulunup bize göstermeniz durumunda anında %5 İNDİRİM! alacaksınız. Elbette bizi takip de etmeniz gerekiyor.
ÇANKAYA YILDIZ’DA bulunan yerimize gelip ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUSU ve bu İNDİRİM FIRSATIMIZLA birlikte, Podolog DERYA ÇOBAN tecrübesiyle tanışın!
NASIR SORUNU
BATIK TIRNAK ve TEL TAKILMASI
TIRNAK MANTARI
DİYABETİK AYAK BAKIMI
gibi tüm ayak sorunlarınız için:

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +90 532 568 91 94

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp