Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı Merkezi

NASIR SORUNU ÇÖZÜLMÜŞ BİR HASTAMIZ

NASIR SORUNU ÇÖZÜLMÜŞ BİR HASTAMIZ

NASIR SORUNU ÇÖZÜLMÜŞ BİR HASTAMIZIN ÖNCE/SONRA fotoğraflarıyla karşınızdayız.
NASIRA sebep olan en önemli faktör, ayak şekline uygun olmayan ayakkabı kullanımıdır. Diğer önemli bir sebep ise basış bozukluğudur. Her iki sebep ile ayakta eşlik eden eklem deformasyonları da gelişebilir. Ayağın bir bölgesinde oluşan yoğun sürtünme, baskı ile ısı artışı oluşur. Doku sürtünmenin etkisi ile artan ısıdan kendini korumak için kalınlaşır. Yükselen yeni doku bir kısır döngüye sebep olur daha fazla baskıya maruz kalarak, canlı dokuda derinleşen hasar yaratmaya başlar. Nasır oluşan kişi artık ayakkabı kullanımı esnasında yoğun ağrı yaşamaya başlar.
Derya Çoban Ayak Sağlığında probleme yönelik uygulamamızda temel prensip “Nasır’da öncelikle baskı ve sürtünme ortadan kaldırılmalıdır ”Yükselen rahatsız eden Doku uzaklaştırılmalıdır. Podolog tarafından uygun görülen koruma aparatları veya ortozlarla, temizlenen bölgenin sürtünmeden korunarak tekrarlanmanın önüne geçmeye çalışılır.

Derya Çoban Ayak Sağlığında, Uzman Podologumuz tarafından nasırın oluşmaması  tekrar aynı sorunla karşılaşılmaması için gerekli bilgi ve eğitimler verilmektedir.

ÇANKAYA YILDIZ’DA bulunan merkezimize gelip ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUSU ve bu İNDİRİM FIRSATIMIZLA birlikte, UZMAN PODOLOG DERYA ÇOBAN tecrübesiyle tanışın!
NASIR SORUNU
BATIK TIRNAK ve TEL TAKILMASI
TIRNAK MANTARI
DİYABETİK AYAK BAKIMI
gibi tüm ayak sorunlarınız için:

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

İLETİŞİM: 0 (312) 441 91 99

deryacoban.com.tr

FACEBOOK: /deryacobanofficial
TWITTER: /dcpodolog

Merkezimiz: Yıldızevler Mahallesi Şehit Mustafa Doğan Sokak No: 90 Çankaya Yıldız - ANKARA

#deryacobanayaksağlığımerkezi #podologderyacoban #podolojidernegi #batıktırnak #nasır #diyabetikayak #podotekniktel #teltedavisi #batırtırnaktedavisi #ayakbakımı #ayaksagligi #podolog #footreflexology #podology #podoloji #podolog #sağlıklıhayat #ingrowntoenail #ingrownnail #foothealth #deryacoban #tırnakbatığı #yıldız #çankaya #ankara #tırnakmantarı #nasırtedavisi

Whatsapp