Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Nasır için Uzak Durulması Gerekenler

Nasır için Uzak Durulması Gerekenler

Nasır için Uzak Durulması Gerekenler

Ayakta nasır problemi için  önerilen fakat uzmanların onaylamadığı evde uygulanan birçok doğru bilinen yanlış yöntem var.

Sert Ayak Derisini ve Nasırları Çıkarmanın ONAYLAMADIĞIMIZ Yolları

Dünyada nasır tedavisi için kullanılan ama bizim onaylamadığımız evdeki tedavi yöntemlerine bir göz atalım. Bu konuda sizin düşünceleriniz nelerdir?

Nasır Tedavisinde Elma Sirkesi Kullanımı
Bir pamuk elma sirkesine batırılır ve nasırlı bölgeye bantlanır. Sirke çevredeki cildi tahriş edebileceğinden pamuk sadece nasır üzerinde tutturulur. Islatılmış pamuk bir gece bekletilir ve etkilenen bölge sabah ponzataşı ile temizlenir, durulanır ve ardından nasırlı bölgeye bir losyon veya hindistancevizi yağı uygulanır.

Nasırların Giderilmesi İçin Aspirin
Beş veya altı aspirin tableti toz haline getirlir. Toz, yarım çay kaşığı limon suyu ve dörtte bir çay kaşığı su ile karıştırılır ve bir macun haline getirilir. Ev yapımı karışım cildin etkilenen bölgelerine sürülür ve ayaklar 10 dakika boyunca plastik bir torba ile kapatılır. Torba çıkarılır ve alan ılık suyla durulanır. Nasırlar bir ponza ile nazikçe ovalanır ve bir losyon veya krem bolca uygulanır.

* Not: Diyabet hastaları bu yöntemi kesinlikle denememelidir.

Nasır için Ekmek Kullanımı
Bel ölçüsü için harika olmayabilir, ancak ekmek de nasır gideriminde kullanılıyor. Küçük bir parça ekmek elma sirkesine batırılır ve bir bandaj veya yapışkan bantla nasırlı bölgeye sabitlenir. Ayağın o kısmı plastik streç filmle sarılır ve pamuklu çorap giyilir. Bir gece beklenir.

Bu hatalar nasır probleminizi daha ileri bir seviyeye taşıyabilir.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp