Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Nasır Kanser Belirtisi Mi?

Nasır Kanser Belirtisi Mi?

Nasırlarınız bir kanser belirtisi midir?
Bilim adamları, sert cilt ve ayaklarınızdaki nasırların aslında kanserin bir belirtisi olabileceğini keşfetti.
Sert ayak derisi ve nasırlar ve şimdi tabanlarınızın kalınlaşmasıyla ilgili yeni bir neden var: bilim adamları nasırları kanserle ilişkilendirdiler.
Yeni araştırmaya göre, bazı nasırlar ayakkabı sürtünmesi ve diğer cilt tahrişlerinden değil, kalıtsal bir özofagus kanseri formundan kaynaklanmaktadır.

Londra Queen Mary Üniversitesi'nden akademisyenler, Tylosis adı verilen kanser türünün, ayak tabanlarının ve avuç içlerinin kalınlaşmasına neden olduğunu buldular.
Tilosis Kanseri Nasırlara Nasıl Neden Olur?
Bilim adamları, Tylosis hastalığının arkasındaki genin, vücudun cildin kalınlaşmasına neden olabilecek keratin (cildin en bol bileşenlerinden biri) üretimini etkilediğini keşfetti. Şu anda ABD ve Avrupa'da binlerce kişiyi etkileyen diğer özofagus kanseri belirtileri arasında yutma güçlüğü, sırt ve midede ağrı veya rahatsızlık, kalıcı veya sık mide ekşimesi, iştah kaybı, kilo kaybı ve kusma sayılabilir.

Bununla birlikte, tüm el ve ayak nasırlarının kanser belirtileri olmadığını belirtmek önemlidir. Çoğu nasırın neye neden olduğu ve sert cildi nasıl güvenli bir şekilde düzeltebileceğiniz hakkında DERYA ÇOBAN AYAK SAĞLIĞI’na başvurmanızı öneririz.
Derya Çoban Ayak Sağlığında, Uzman Podologumuz tarafından nasırın oluşmaması  tekrar aynı sorunla karşılaşılmaması için gerekli bilgi ve eğitim de verilmektedir.

ÇANKAYA YILDIZ’DA bulunan merkezimize gelip ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUSU FIRSATIMIZLA birlikte, UZMAN PODOLOG DERYA ÇOBAN tecrübesiyle tanışın!
Tüm ayak sorunlarınız için:

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194
 

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp