Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Ayak Neden Kurur? Topuk Neden Çatlar?

Ayak Neden Kurur? Topuk Neden Çatlar?

Kuru, Çatlak Ayak ve Topukların Nedenleri

Ayaklarınızda kuru cilt bulunmasının birçok nedeni olabilir:

AYAKKABI: Uygun nem eksikliği dışında kuru ayak derisinin en yaygın nedenlerinden biri ayakkabıdır. Sık sık aynı çift ayakkabıyı giymek, ayağınızda sabit noktalarda bir sürtünmeye neden olur ve kuruluğa yol açar. Sandaletler de cildinizi kir toz gibi cildi kurutan öğelere maruz bırakır.

BAZI TEMİZLEYİCİLER: Pek çok sabun ve duş jeli, ayak derisindeki nemi çekebilecek sert kimyasallar içerir.
SIK AYAKTA DURMAK: Gün boyu sık sık ayakta durmak veya yürümek zorunda kalan insanların genellikle ayak parmakları daha kuru olurlar. Bunun nedeni muhtemelen ayakkabıdan sürekli sürtünme ve ayakların bütün gün basınç altında kalması ile ölü cilt hücrelerinin bir yerde birikmesidir.

OBEZİTE: Aşırı kilolu insanlar, ayaklarının ekstra ağırlık taşıması gerektiğinden ve dolaşımları sağlıklı olamayacağından süper kuru ayak derisinden muzdarip olma eğilimindedir.

BAZI TIBBİ KOŞULLAR: Bazı tıbbi durumlar ayak derisinin sert ve kuru olmasına neden olur. Bazı örnekler, ayak mantarı, sedef hastalığı ve kanser.

Gelin, siz de hemen WHATSAPP HATTIMIZ aracılığıyla
ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDAN faydalanın,
PROBLEMLERİNİZİ ÇÖZMEK ADINA size en uygun podolojik uygulama hakkında konuşalım.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: 0 532 568 91 94

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp