Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Koşarken Ayaklarımızda Neler Değişir?

Koşarken Ayaklarımızda Neler Değişir?

 

Koşarken ayaklarımızda ne gibi değişimler olduğunu hiç düşündünüz mü?

Ayakta dururken ayağa etki eden basınç noktaları ile hareket halindeyken ayağa etki eden basınç noktaları birbirinden farklılık gösterir. İşte bu nedenle, biz koşarken ayağımız kendini bu yeni hareket şekline her şekilde uydurmaya çalışır.
Siz koşarken ayaklarınızın nelere kendini adapte ettiğine dair ilginç bilgiler:
- Yürürken ayağınız yaklaşık %60'ı yerde, ancak koşarken zamanın %30'una iner. Bu durumda, her ne kadar vücut yükü ayağın az bir bölümüne yüklenmiş olsa da, çok uzun süreli olmadığı için hissetmezsiniz. - Koşarken ayaktaki basınç koşucunun vücut ağırlığının 4 katına kadar çıkabilir.
- KOŞMAYA ÜŞENENLER İÇİN NOT: Koşu sırasındaki adımlar yürüme sırasındakilere kıyasla daha uzun olduğundan, aynı mesafeye gitmek için daha az adımın gerekli olduğu anlamına gelir.

Eğer siz de ayak problemlerinizi yetkin bir PODOLOG eşliğinde çözerek SAĞLIKLI adımlar ile KOŞMAK istiyorsanız gelin, siz de hemen WHATSAPP HATTIMIZ ile
ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDAN faydalanın,
PROBLEMLERİNİZİ ÇÖZMEK ADINA size en uygun podolojik uygulama hakkında konuşalım.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp