Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Güzel Ayaklar için Hızlı Bakım İpuçları

Güzel Ayaklar için Hızlı Bakım İpuçları

Tembellik yaparak ayak bakımı aksatanları buraya davet ediyoruz: Çok hızlı ve pratik bakımlarla güzel ayaklara sahip olabilirsiniz!

Epsom tuzu, vazelin, mayonez ve deodorant gibi günlük öğeleri kullanarak SIFIR zaman ve çaba ile mükemmel ayak ve topuklar sağlayan hızlı ipuçları sizlerle!

1: Uyuyan Güzel Ayak Bakımı
Süre: 1 Dakika
Tedavi: Kuru cilt, çatlamış topuklar, sert ayaklar

Kuru, çatlamış ayak ve topuklarınıza vazelin, hindistancevizi yağı veya mayonez sürün, üstüne çorap giyip yatın. Ayaklarınız yumuşak ve pürüzsüz olacaktır.

2: Ananas Lif Kabağı Ovması
Süre: Ayak başına 20 saniye
Tedavi: Nasır, kuru cilt, çatlamış topuklar, sert ayaklar

Pürüzsüz, sağlıklı topuklar ve tabanlar oluşturmak için duşta doğal bir ayak ve vücut ovucu olarak bir dilim taze ananas kullanın. Ananastaki asit, nasırları parçalamaya yardımcı olur.

3: Deodorantla Su Toplaması Önleyici
Süre: 30 saniye
Önler: Ayak kabarcıkları, nasır ve nasır

Topuklu ayakkabılar giymeden önce, su toplayacak bildiğin sorunlu bölgelere biraz deodorant sürerek ayakkabı ile cildin sürtmesini ve tahriş etmesini önlemeye yardımcı olan koruyucu bir kalkan oluşturursunuz.

4: Terlemeyen Ayak
Süre: 20 saniye
Önler: terli, kokmuş daireler ve topuklu ayakkabılar

Babet ve topuklu ayakkabıları çorapsız giyildiğinde kaygan, kokulu terin oluşmasını önlemek için ayakkabılarınıza kuru şampuan püskürtmeniz yeterlidir.

5: Yüksek Topuk Ağrı Kesici
Süre: 10 dakika
Tedaviler: Saatlerce topuklu ayakkabılara sıkışmış yorgun, ağrılı ayaklar

Epsom tuzu banyosuyla ağrılı, yorgun ayakları yatıştırabilirsiniz. Birkaç çorba kaşığı epsom tuzunu bir kovaya dökün 10 dakika dinlenin. Epsom tuzu kas gerginliğini azaltan ve ağrılı iltihabı azaltan magnezyum ve sülfat içerir.

6: Ağrısız Ayaklar İçin Ayakkabı Değişimi
Zaman Alır: Hiçbiri gibi
Önler: Ayak ağrısı, nasırlar, ayak kokusu

Ayak ağrısı, ayak kokusu, nasır gibi sorunları önlemek için ayakkabılarınızı her gün değiştirmek aynı noktalarda sürtünme, bükülme ve basınç hissetme olasılığını azaltır.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp