Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Evde Nasır Tedavisi

Evde Nasır Tedavisi

Evde Nasır Tedavisi

Sert Ayak Derisini ve Nasırları Çıkarmanın Hızlı Yolları

Sık sık tekrarlanan sürtünme, kuru cilt ve diğer tahrişler nedeniyle ayaklarda oluşan sert yumrular olan nasırlar, ağrılı olduğu kadar kötü de gözükebilir. Bir uzmana görünmek mümkün değilse, çeşitli doğal, ev içi ilaçlarla çıkarılması mümkün. Bu nasır giderici yöntemler aynı zamanda nasır ve sert, kuru ayak derisi üzerinde de çalışır.

Ponza Taşı
Nasırı 10 dakika boyunca ılık suda bekletin ve ovun ama çok sert ovalamayın, ağrılı olabilir. Cildi iyice durulayın ve nemi hapseden kaliteli bir krem veya losyon kullanın. Doğal peeling için suya bir avuç epsom tuzu veya kabartma tozu eklemeyi deneyin

Zeytinyağı ve Susam Yağı
Yağlar özellikle sert ve kuru ciltler için iyidir, Bol miktarda zeytinyağını ayaklarınıza sürün ve bir gece boyunca pamuklu çorap giyin. Susam yağı kullanırken yağı hafifçe ısıtın ve bir avuç susam tohumu ile karıştırın. Yağ soğuduktan sonra ayaklarınızı ovalayın ve gece boyunca pamuklu çorap giyin. Her iki yöntem de ayakları yumuşatır ve nasırların azalmasına yardımcı olur.

Gliserin
Genellikle sabunlarda ve cilt bakım ürünlerinde kullanılan gliserin, cilde nem çeken, buharlaşmayı ve aşırı kurumayı yavaşlatan ve önleyen bir bileşiktir. Bu nedenle nasırlara uygulandığında pürüzlü cildin derinlemesine nemlenmesine ve doğal yumuşaklığına geri dönmesine yardımcı olur. Nazikçe masaj yaparken etkilenen cilde bol saf gliserin uygulayın. Daha sonra pamuklu çorapları gece boyunca giyin.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp