Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Evde Ayak Tırnak Mantarı Tedavisi

Evde Ayak Tırnak Mantarı Tedavisi

Evde Ayak Tırnağı Mantarı Tedavisi


Ayak tırnağı mantarı semptomları genellikle tırnağın altında küçük beyaz, sarı, yeşil veya siyah bir nokta olarak başlar ve sonunda tırnağın renginin değişmesine, şekillerinin bozulmasına, kalınlaşmasına, kırılganlaşmasına ve kenarlarda ufalanmasına neden olur. Diğer tırnaklara da sıçrayabilen ve tedavi görmezseniz tırnaklarınızın kaybolması gibi komplikasyonlara yol açabilen inatçı bir durumdur. Bir uzmana görünmek mümkün değilse, enfeksiyonu iyileştirmek ve tekrar etmesini önlemek için ayak tırnağı mantarı için bu ev ilaçlarından birini deneyin.

1. Elma Sirkesi
Organik, filtre edilmemiş elma sirkesi, doğal bir anti-bakteriyel ve anti-fungaldir. Eşit miktarda su ve elma sirkesini karıştırın. Enfekte tırnağı bu solüsyonda günde 20 ila 30 dk bekletin. Günlük yapılırsa, enfeksiyon birkaç hafta içinde geçmelidir.

2. Çay Ağacı Yağı veya Oregeno Yağı
Çay ağacı yağı ve kekik yağı hem doğal antiseptiktir. Her iki yağı bir kaç damla hindistancevizi yağı ile karıştırın. Pamukla uygulamayın, 10 dk bekleyin ve tırnağı temiz bir diş fırçası ile fırçalayın. Günlük uygulayın, birkaç hafta içinde iyileşme görmelisiniz.

3. Listerin ve Beyaz Sirke
Listerine, bakteri ve mantarlara karşı güçlü bir antiseptik görevi gören bir gargaradır. Eşit miktarda Listerin ve beyaz sirkeyi karıştırın. Günde 20 ila 30 dk bu solüsyonda bekletin. Bir kaç hafta uygulayın.

4. Limon Suyu
Bu asidik meyve, doğal mantar önleyicidir. irkaç hafta boyunca günde bir kez taze limon suyu uygulayın. 30 dk bekleyin ve durulayın.

5. Sarımsak
Sarımsaktaki iki bileşik allisin ve ajoen güçlü antifungal özelliklere sahiptir. Eşit miktarda sarımsak yağını beyaz sirke ile karıştırın. Karışımı uygulayın ve bir bandajlayın. Her gün, birkaç hafta tekrarlayın.

6. Hindistan Cevizi Yağı
Hindistancevizi yağında bulunan orta zincirli yağ asitleri, mantarı öldürür. Günde 2 ila 3 kez, bu birkaç hafta uygulanır.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp