Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Diyabetik Nöropati Nedir? Nöropatik Ağrı Nasıl Geçer?

Diyabetik Nöropati Nedir? Nöropatik Ağrı Nasıl Geçer?Diyabetik Nöropati Nedir? Nöropatik Ağrı Nasıl Geçer?

Diyabetik Nöropati Ağrısını Azaltmanın ve Rahatlatmanın Yolları

Uzun süreli Diyabet hastaların ayağında bazı problemlemler oluşabilir. En sıkça karşılaşılan yakınma; ayak tabanlarında ağrı, keçeleşme, karıncalanma ve uyuşmadır. Bir çok diyabet hastası, bu ağrıyı, diyabetten kaynaklı ayağında sinir hasarı oluşmaya başladığını bilmeden yaşar. Şeker hastalığının neden olduğu ayaktaki bu hastalığın adı Diyabetik Periferik Nöropati’dir.

Diyabetle yaşamak gerçekten zordur. Diyabetik periferik nöropatinin neden olduğu uzuvlarda ağrı, uyuşma ve karıncalanma (veya sinir hasarına bağlı olarak kollarda, ellerde, bacaklarda ve ayaklarda duyu kaybı) olmak üzere her gün yeni bir mücadele ile karşılaşabilir kişi. Rahatsız edici duygular, diyabetli kişilerin yaklaşık yüzde 70'ini etkiler ve diyabetik bir hastanın ruh hali, uyku alışkanlıkları, çalışma tarzı ve hatta genel yaşam kalitesi üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olabilir.

Piyasada nöropati ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilecek reçeteli ilaçlar var, ancak bu ilaçların genellikle semptomların yalnızca yüzde 30 ila 50'sini hafiflettiği biliniyor.

Diyabet hastalarının yaşadığı sıkıntıları biliyor ve anlıyoruz. Onun için her diyabetli kişiye şefkatle yaklaştığımız tedaviler planlarız.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp