Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Diyabet ve Kardiyovasküler Hastalıklar

Diyabet ve Kardiyovasküler Hastalıklar

 

Diyabet ve Kardiyovasküler Hastalıklar

Diyabet ve kardiyovasküler temelli hastalıklar ayak sağlığı üzerinde etkili olduğu gibi, semptomlarını ayak üzerinde birçok farklı yolla gösterebilir.

Charcot Ayak
"Charcot ayağı" terimi, zayıflıklara neden olan bir kemik ve eklem hasarı modelini tanımlar.

Diyabet
Günümüzün podologları, hastaların diyabeti başarılı bir şekilde yönetmesine ve ayakla ilgili komplikasyonlardan kaçınmasına yardımcı olmada kilit rol oynamaktadır.

Diyabetik Yara ve Bakımı
Diyabetik ayak ülseri, diyabetli hastaların yaklaşık yüzde 15'inde ortaya çıkan ve genellikle ayağın alt kısmında bulunan açık bir yaradır.

Yüksek Tansiyon
Yüksek tansiyon, hipertansiyon olarak da bilinir. Podologlar için hipertansiyon ve damar hastalıkları (kalp ve dolaşım sorunları) ayaklarda ülser ve yara oluşumuna neden olduğu için oldukça önemlidir.

Periferik Arter Hastalığı
PAH, yağ birikintileri (plak) oluştuğunda bacaklardaki arterlerin tıkanması veya daralmasından kaynaklanır.

Periferik nöropati
Periferik nöropati, periferik sinirlerin ayak parmaklarınızdaki ve parmak uçlarınızdaki sinirlerin hasarıdır. Periferik nöropatinin en yaygın nedeni diyabettir.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp