Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Çocuklarda Ayak Sorunları Nasıl Tespit Edilir?

Çocuklarda Ayak Sorunları Nasıl Tespit Edilir?

Çocuklarda Ayak Sorunları Nasıl Tespit Edilir?
Çocuğunuz ayak ağrısından şikayet ediyor mu? Yürüme, koşma ve atlama gibi düzenli aktivitelerde sorun yaşıyor mu? Hangi belirtilerin büyümenin bir parçası olabileceğini ve hangi semptomların tıbbi yardım gerektirdiğini Podolog Derya Çoban sizin için özetliyor.

Çocuğunuzun yürüme, koşma veya atlama şekli ile ilgili sorunlar:
-Birkaç gün içinde geçmeyen ağrı, şişme veya kızarıklık
-Ayağın bir bölgesindeki nasırlar (anormal bir yürüyüşün göstergesi)
-Sık bükülen zayıf ayak bilekleri
-Sürekli düşme
-Dışa veya içe doğru dönük görünümlü bacaklar
Çocuğunuz yukarıdakilerden herhangi birini yaşıyorsa bir podoloğa danışın!

Çocuğunuzun belirgin bir semptom olmadığında ağrıdan şikayet ediyorsa dikkat edilmeli! Birçok ebeveyn, herhangi bir yara veya enfeksiyon belirtisi yoksa, çocuklarının şikayetinin sadece basit ve geçici bir ağrı olduğunu varsayar. Çocuğunuz size birkaç gün içinde geçmeyen ayak veya ayak bileği ağrısı hissettiğini söylüyorsa, bir podoloğa görünmek en iyisidir. Ayak ve ayak bileği ağrısı, birçok çocukluk dönemi ayak problemleri ve bozukluklarının erken belirtileridir.

Çocuğunuz yukarıdaki belirtilere dair bir sorun yaşamıyor olsa dahi düzenli olarak bir podoloğa ayaklarını kapsamlı bir muayene ile kontrol ettirmeniz önemlidir.


WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp