Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Bebek Tırnakları Nasıl Kesilir?

Bebek Tırnakları Nasıl Kesilir?

 

Bebeğimin Tırnaklarını Ne Sıklıkta Kesmeliyim?

Bebekler yaşamın ilk birkaç haftasında ciddi tırnak büyümesi yaşarlar ve ebeveynler, hastaneden eve döndükleri ilk ay boyunca bebek tırnaklarını haftada iki kez kesmek zorunda kalabilir. Bununla birlikte, bebeğin tırnaklarının ne kadar hızlı sertleşmeye ve büyümede yavaşlamaya başladığına bağlı olarak bu, haftada bire düşürülebilir ve ayda ikiye düşürülebilir.
Bebek ayak tırnakları tipik olarak çok daha yavaş büyür ve büyüme oranlarına bağlı olarak ayda bir veya iki kez kesilebilir.

Bebeğinizin Tırnaklarını Kesmek İçin Ne Kullanmalısınız?

Bebek tırnakları küçük olduğundan ve bebeğinizin elleri ve ayakları sizinkinden çok daha kırılgan olduğundan, özellikle bebekler için tasarlanmış bebek tırnak makası kullanmak önemlidir. Çoğu, yaralanmayı önlemeye yardımcı olmak için yuvarlatılmıştır ve hatta bazılarında dahili büyüteçler vardır.

Bebeğinizin Tırnaklarını Nasıl Kesersiniz?

Sabit tutmak için parmağınızı nazikçe tutun. Parmak ucunu aşağıya ve tırnaktan uzağa doğru bastırın ve ardından çok kısa kesmediğinizden ve tırnağın doğal eğrisini takip ettiğinizden emin olarak tırnak makası üzerine bastırın.
Bebeğinizin ayak tırnaklarını keserken, ayak parmağını nazikçe tutun, ayak pedini tırnaktan uzağa doğru bastırın ve ardından tırnakları çok kısa kesmediğinizden emin olarak tırnak makası üzerine bastırın. Ayak tırnaklarını eğimli bir şekil yerine düz bir şekilde kesmeniz önemlidir, bu da ayak tırnaklarının batmasını önlemeye yardımcı olur.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp