Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Batık Tırnak Nedir? Nasıl Çözülür?

Batık Tırnak Nedir? Nasıl Çözülür?

Podolog Derya Çoban Haber 24 Gazetesinde çıkan makalesinde diyor ki;
Batık tırnak, genelde genetik yatkınlıkla ilgilidir. Bazen embriyo gelişirken tırnak plakları yeterince gelişmez ve doğduktan sonra da çorap ve tulum kullanımı, hele de annelerin iyice onu çekmesiyle parmak ucu zaten toparlak olan ayakta tırnak ete yapışabiliyor. Büyüyen tırnak sıkıştırıldığı için içe uzuyor ve o zaman da bebeklerde enfeksiyonlu batık oluşabiliyor. Tırnağın yanlış kesilmesi, yatkınlık da varsa bu durumu oluşturabilir. Özellikle çok derin kesmek, sıkışık ayakkabı problemin oluşmasında etkili. Yetişkinlerde ise mesela 40 yaşından sonra tırnağınız battıysa, bu da şundan kaynaklanır. Tırnağımız 18 yaşındaki gibi değildir, giderek kalınlaşır ve ayağımız da deforme olur yıllar içinde eklem yapısı değişir. Biz eğer tırnağı yanlış keser ya da pedikür yaptırırken yandan kesilip, parça içeride kalırsa kişide ağrılı bir batığa neden olur. Sıkışık ayakkabı, tırnağın çok kalınlaşması ve ayakkabı içindeki mikro travmalar etkili olur.

Şimdi size kalıcı bir çözüm olan tel uygulamamızdan bahsedelim:
Bu yöntem tırnak ameliyatlarına ihtiyaç duyulmadan batık tırnak sorununu ağrısız, hızlı ve kalıcı bir şekilde çözebilmektedir. 
Tırnak şekil bozukluklarının önlenmesi için başvurulan yöntem birçok acıveren uygulamalara ciddi bir alternatiftir.
Rahat tasarımı kullanılan malzeme özelliği ile Uluslararası Patente sahip bir üründür, bazı tırnak şekil bozukluklarının giderilmesine destek sağlayarak tırnağın doğal ve sağlıklı bir şeklide uzamasını sağlamaktadır. Uygulanmasından hemen sora kişi rahatlatmaktadır.
Birkaç dakika süren işlem tırnak plağına yapılan bir uygulamadır.
Dokuya teması yoktur, kişi tarafından hissedilmez.
İşlem sonrası çorabınızı ve ayakkabınızı parmak ucundaki ağrınız geçmiş şekilde giyebilirsiniz.
PODOteknik®️ TEL sistemi , hızlı çözüm, hafif ağrısız yöntem olmasının yanı sıra diğer uygulama yöntemlerine kıyasla kalıcı sonuçlar verir.
 

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp