Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Ayaklarınızda Ortaya Çıkan 7 Stres Belirtisi

Ayaklarınızda Ortaya Çıkan 7 Stres Belirtisi

Ayaklarınızda Ortaya Çıkan 7 Stres Belirtisi

Ayaklarınız stres belirtileri gösterme yeteneğine sahiptir.

Ayakların Stres Belirtileri: Kuru cilt, egzama ve sedef, terli ayaklar, soğuk ayaklar, Beau çizgileri, kızarıklık, şişme, uyuşma ve karıncalanma.

Kuru Cilt
Stresli insanlar yeterince su içmemeye ve bunun yerine gün boyunca kahve ve soda gibi kafeinli içecekler içmeye eğilimlidirler. Bu, ayaklarınız da dahil olmak üzere vücudunuzun her tarafındaki cildi etkileyen dehidrasyona yol açabilir!
Akne, Egzama
Stres, akneden egzama ve sedef hastalığına neden olabilir. Stres, bağırsağınızdaki iyi ve kötü bakterilerin dengesini bozabilir ve vücudunuzun hormon seviyenizi tüketen kortizol üretmesine neden olabilir.
Terli Ayak
Stres ve kaygı, normalden daha fazla ayak terlemesine, tırnak mantarına, nasırlara neden olabilecek kayganlığa neden olabilir.
Kızarıklık, Şişme
Ayaklarda kızarıklık ve şişme, stresli insanların yaşadığı hareketsiz yaşam tarzı, anksiyete ve ekstra adrenalinin üretebileceği kan akışındaki değişiklikler nedeniyle ortaya çıkabilir.
Soğuk Ayaklar
Stres en yaygın nedenidir. Kanı ekstremitelerinizden uzaklaştıran ve beyin ve akciğerler gibi diğer bölgelere pompalayan “savaş veya kaç” tepkinizi aktive edebilen hormonları kan dolaşımınıza salgılayarak vücudu etkiler. Yaklaşık 20 dakika sürer.
Uyuşma ve Karıncalanan Ayaklar
Stres, anksiyete ve adrenalin, kanın ayaklarınızdan uzağa akmasına neden olur, bu da “ayağım uyuştu” ve iğnelenme hissine neden olur. Etkilenen ayağı hareket ettirmek ve ovalamak iyi gelir.
DİKKAT: ayak uyuşması ve karıncalanma diyabetin de bir işaretidir, uzmana görünün!


WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

 

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp