Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Ayaklar Üşümesi Neden Olur?

Ayaklar Üşümesi Neden Olur?

AYAKLARINIZ DAMİA SOĞUK MU?
Bunun sebebinin hiç KADIN HORMONLARI olabileceğini düşündünüz mü?
Kadınların, erkeklere göre sık sık soğuk ayaklardan daha muzdarip olmasının bir nedeni var: kadın hormonları. ÖSTROJEN hormonu, kan damarlarının fonksiyonunda önemli bir rol oynar ve bu hormon ne kadar fazla ürettilirse, kadınlar sıcaklık değişimlerine karşı o kadar duyarlı hale gelir.
Normalde, eller ve ayaklar, kılcal damarlardan kan pompalanarak belirli bir sıcaklıkta tutulur. Bir soğuk ürperti, ısı algılayıcı hücrelerin kılcal damarlara sinyal göndermesine neden olduğunda, bu sinyal ile kılcal damarlara olan kan akışı, dış organlardan içeri doğru daha hayati olan organlara (kalp, akciğerler ve diğer iç organlara) yönlendirilir.
YÜKSEK ÖSTROJEN düzeyleri, ısı reseptörlerin kan damarlarını DÜŞÜK miktarda soğukta bile kapatmasına neden olabilir, bu nedenle kadınların adet kanaması ve hamilelik sırasında – yani bu hormonun seviyeleri daha yüksek olduğunda- ARTAN SICAKLIK DUYARLILIĞI yaşayabilmelerini sağlar. Bu nedenle, gerçekte bir kadının azalan genel vücut ısısı değil, en hayati organlarını korumak için düşen cilt ısısıdır.
Bu bir takas, ama en azından AYAKLARIN SOĞUK OLMASI, KADINLARIN SICAK KALPLİ KALMASINA YARDIMCI OLUR diyerek esprili bir biçimde bugünkü konumuzu neticelendirelim.

Çoraplarımızı giydikten sonra bile her zaman soğuk ayaklarınız varmış gibi mi hissediyorsunuz? İyi bir podologa görünmenizi öneririz. KAN DOLAŞIMI SORUNLARI, HİPOTİROİDİZM, RAYNAUD HASTALIĞI veya DİYABET nedeniyle de bu sıkıntıyı yaşıyor olabilirsiniz. WHATSAPP HATTIMIZ aracılığıyla ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDAN faydalanın, PROBLEMLERİNİZİ ÇÖZMEK ADINA en uygun podolojik uygulama hakkında konuşalım.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194
 

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp