Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Ayak Neden Terler? Hiperhidroz Nedir?

Ayak Neden Terler? Hiperhidroz Nedir?

 

Ayakların aşırı terlemesine HİPERHİDROZ denir. Erkeklerde kadınlardan daha yaygındır ve genç yetişkinlerde daha yaygındır.

Uluslararası Hiperhidroz Derneği'ne göre, nüfusun yüzde 3'ü hiperhidrozdan muzdarip.

Ayakların aşırı terlemesi kalıtsal bir problem gibi görünüyor. Bazı insanlar o kadar çok terler ki ayakları ayakkabılarının içinde kayabilir. Ayaklar ayrıca beyazımsı, ıslak bir görünüme sahip olabilir; bazen ayak enfeksiyonları da vardır. (Sürekli ıslaklık cildi parçalar ve enfeksiyonun yerleşmesine izin verir.) AYAK KOKUSU yaygındır.

Hiperhidrozdan muzdarip olanlar ayrıca duygusal stres yaşayabilir ve ayak kokusu konusunda endişe duyabilirler. Ter ilişkili anksiyete plantar hiperhidrozlu gençler arasında şiddetli olabilir.

İyi bir ayak HİJYENİ şarttır. Nemi hapsetmek yerine ayağınızdan uzaklaştıran çoraplar giyin. Pamuklu çorap nemi emer, ancak cildinden uzaklaştırmaz, kaçınılmalıdır.

Podolog DERYA ÇOBAN, Gün boyunca çorap değiştirmenizi ve nefes alabilen malzemelerden yapılmış ayakkabılar giymenizi öneriyor!

AŞIRI AYAK TERLEMESİ olan kişilerin yüzde 40'ından azı tıbbi bakım istiyor. Derya Çoban Ayak Sağlığında PODOLOGUNUZ bu utanç verici durumu kontrol etmenize yardımcı olur.

Teşhis ve uygulama
Podolog, tanıyı doğrulamak için bir nişasta-iyot testi yapabilir. İlk olarak, ayakların dibine bir iyot çözeltisi uygulanır. Çözelti kuruduktan sonra, mısır nişastası alana serpilir. Aşırı ter varsa o bölge koyu mavi olur. Belirtilere göre uygulama seçenekleri mevcuttur.

Tüm ayak sorunlarınız için:

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp