Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Ayakkabı Seçerken Ayak Sağlığı İçin Aranacak Önemli Özellikler

Ayakkabı Seçerken Ayak Sağlığı İçin Aranacak Önemli Özellikler

Bugünkü konumuz HER GÜN GİYDİĞİMİZ VE MODANIN GÜNCEL TASARIMLARINA GÖRE ÇEŞİT ÇEŞİT ALDIĞIMIZ AYAKKABILAR

 

Gün boyu ayakta kalacağınız bir çift ayakkabı seçerken, AYAK SAĞLIĞIMIZ İÇİN aranacak önemli birkaç tasarım özelliği vardır.

 

1) Ayakkabının alt TABAN TASARIMI tercihen GENİŞ VE DÜZ olmalıdır. Yer ile düzgün teması olan bir ayakkabı tabanı, ayağa binen basıncı eşit bir şekilde yaymaya yardımcı olur.

2) Ayakkabının ORTA KISMI YASTIKLI olmalıdır. Medial longidutüal ark olmalıdır. Hem ön ayağı hem de topuğu destekleyecek yastığa sahip olmalıdır.

UNUTMAYIN! Vücudunun ağırlığının %60’ını topuk çeker ve ayak topuğu ile ön ayak arasındaki ağırlık eşit şekilde yayılmalıdır.

3) Ayakkabının en önde yer alan PARMAK KUTUSUNDA YETERLİ BOŞLUK olmalıdır. Sıkı bir ayakkabı tüm gün ayaktaysanız acı verebilir.

4) Ayakta durmanızı gerektiren işlerin çoğunu iç mekanda yapay zeminlerde gerçekleştiririz. Bu yüzden DIŞ TABANININ İYİ ÇEKİŞE SAHİP OLMASI önemlidir. Ayakkabı, zemini iyi kavrayan KÖSELEDEN OLMALIDIR.

 

Ayak sağlığımızı korumak ve olası problemlere önlem almak adına ayakkabı seçimine ve kullanımına dikkat etmeliyiz.

 

Eğer sizin de ayakkabı seçiminden ve kullanımından kaynaklı sıkıntılarınız var ise

Gelin, siz de hemen WHATSAPP HATTIMIZ aracılığıyla

ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDAN faydalanın,

PROBLEMLERİNİZİ ÇÖZMEK ADINA size en uygun podolojik uygulama hakkında konuşalım.

 

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp