Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Ayak Şişmesi Neden Olur? Yüksek Kan Basıncı Nedir?

Ayak Şişmesi Neden Olur? Yüksek Kan Basıncı Nedir?

Yüksek kan basıncı nedir?
Yüksek tansiyon, hipertansiyon olarak da bilinir. Hipertansiyon, tansiyonunuz yükseldiğinde ve belirli bir süre normalin üzerinde kaldığında ortaya çıkar.

Hipertansiyon, genellikle, "kötü" kolesterolünüzde bir artışla ilişkilendirilen, kan damarlarında plak birikimi olan ateroskleroz ile ilişkilidir. Bu durum ayrıca dolaşımın azalmasına ve periferik arter hastalığına (PAH) yol açabilir. Bacaklarında ve ayaklarında dolaşımın azaldığı kişilerde, ampütasyonlara neden olabilecek ülserasyonlar (ciltte açık yaralar) gelişebilir.

Yüksek tansiyonunuz varsa ve tedavi için alabileceğiniz herhangi bir ilaç varsa podoloğunuza bildirdiğinizden emin olun.

Semptomlar

Ayaklarda ve bacaklarda dolaşım bozukluğu belirtileri şunları içerebilir:

Özellikle egzersiz sırasında ayak ve bacaklarda kramp
Ayaklarda veya bacaklarda yaralar
Ayaklarda renk değişiklikleri
Ayaklarda sıcaklık değişiklikleri
Ayaklarda ve bacaklarda kıl dökülmesi
Kontrolsüz hipertansiyon, ayaklarınızda ve bacaklarınızda ödem ve şişmeye yol açabilir.

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp