Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Ayak Neden Su Toplar?

Ayak Neden Su Toplar?

AYAKTA SU TOPLAMASI tekrarlanan sürtünme sonucu veya yanma, enfeksiyon veya donma nedeniyle oluşan sıvı dolu bir deri cebidir.

Kabarcıklar genellikle irin, berrak sıvı veya kan ile doldurulur. Genellikle ağrılıdır ve dokunuşa hassastırlar.
Kabarcıklar nasırlardan farklıdır, çünkü genellikle sadece epidermisin ince bir tabakasını (cildin en dış tabakası) etkiler, hızlı bir şekilde oluşur ve cildin daha fazla hasar görmesini engellemek için berrak sıvı (serum veya plazma) ile doldurulur.
Ayaklardakisu toplaması genellikle cilde sürtünen veya sürtünme yaratan YANLIŞ AYAKKABI nedeniyle ortaya çıkar.

Bandajlar, bantlar kabaran bölgeyi korumaya yardımcı olur ve yara tamamen iyileşene kadar günlük olarak uygulanmalıdır.

Aloe vera, elma sirkesi ve uygun bir hidrokolloid bandaj, ayaklardaki kabarcıkların iyileşme sürecini hafifletmeye ve hızlandırmaya yardımcı olabilecek birkaç ayak uygulama seçeneğidir.
Sert, yapay malzemelerden yapılmış ayakkabılardan kaçının ve bunun yerine deri ve süet gibi yumuşak, esnek malzemelerden yapılmış ayakkabılar seçin

Mümkün olduğunca çorap giyin

Sandalet veya diğer potansiyel olarak tahriş edici ayakkabıları giymeden önce bir jel deodorantı / terlemeyi önleyici sürmeyi deneyin. Her ikisi de sorunlu bölgelerin yağlanmasına yardımcı olur ve potansiyel sürtünme ve sürtünmeyi azaltır.

Ayak sorunlarınıza çözüm için DERYA ÇOBAN AYAK SAĞLIĞI
deryacoban.com.tr

WHATSAPP RANDEVU HATTI: 0 532 568 91 94

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp