Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Ayak Bileğinde Ani İltihap

Ayak Bileğinde Ani İltihap

Ayak bileğinde Ani İltihap
Enflamasyon, vücudun bir yaralanma, tahriş veya ameliyata normal koruyucu tepkisidir. Bu doğal savunma bölgeye kan akışını arttırır ve sıvı birikmesine neden olur. Vücut bu koruyucu yanıtı artırırken şişme, ağrı ve ciltte artan sıcaklık, kızarıklık gibi iltihap belirtileri gelişir.
Enflamasyon akut veya kronik olabilir. Akut olduğunda, genellikle iki saat içinde travmaya (yaralanma veya cerrahi) tepki olarak ortaya çıkar. Kronik olduğunda, iltihap artrit gibi uzun vadeli bir tıbbi duruma devam eden bir tepkiyi yansıtır.
Enflamasyona sebep olan enfeksiyonlar aynı değildir ve farklı uygulama edilir. Podolog, iltihaplı dokunun nedenini en iyi şekilde belirler.
Enflamasyonu ve bununla birlikte ortaya çıkan şişliği ve ağrıları azaltmak için, yaralı dokunun uygun şekilde uygulama edilmesi gerekir.


Podoloji Derneği diyor ki; Ayak veya ayak bileğinde akut enflamasyon için ilk uygulama DBKY çözümünden oluşur:
DİNLENME: Ayak veya ayak bileğini zorlamayın. Yürüme daha fazla yaralanmalara neden olabilir.
BUZ: Yaralı bölgeye bir buz torbası uygulayın ve buz ile cilt arasına ince bir havlu yerleştirin. 20 dakika boyunca buz kullanın ve daha sonra tekrar uygulamadan önce en az 40 dakika bekleyin.
KOMPRES: Şişliği kontrol etmek için elastik bir sargı kullanılmalıdır.
YÜKSELTMEK: Şişliği azaltmak için ayak veya ayak bileği, kalbin seviyesinin biraz üstüne kaldırılmalıdır. Akut bacak iltihabı için doğru yükselme baldırların altındaki desteği ve kısmen bükülmüş dizleri içerir.

Herhangi bir tıbbi problemde olduğu gibi, uzmanınızın bakımla ilgili talimatlarını dikkatlice takip etmeniz önemlidir. ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDA size en uygun podolojik uygulama hakkında konuşalım.

WHATSAPP: +90 532 568 91 94 +90 312 441 91 99

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp