Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Ayak Bağlama Geleneği - Lotus Ayak nedir?

Ayak Bağlama Geleneği - Lotus Ayak nedir?

AYAK BAĞLAMA GELENEĞİ, 10. Yüzyılda Çin’de ortaya çıkan, ve genç kızların ayak biçimlerinin ve boyutunun değiştirilmesi amaçlı yapılan bir uygulama olarak 20. Yüzyıl başlarına kadar devam etmiştir.

 

Başlangıçta bu gelenek, üst sınıf nüfusun yürümeye ihtiyacı olmadığını göstermek ve refah bir hayat sürdüğünü gösteren bir statü sembolü olarak başlamış olsa da zamanla toplumda bir güzellik sembolü olarak da yer alarak toplumun her köşesine yayılır hale gelmiş.

 

Her ne kadar 20. yüzyılda ayak bağlama geleneği hem kadınların yürüttüğü kampanyalar hem de sosyal hayatın değişmesi sonucunda ortadan kalkmaya başlıyor. 1912 yılında da yasaklanıyor fakat geleceğin buna rağmen devam ettiği bölgeler olmuş.

 

GELENEKLER NE DAYATIRSA DAYATSIN, AYAK SAĞLIĞIMIZ ÖNEMLİDİR.

Gelin, siz de hemen ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDAN

WHATSAPP HATTIMIZ aracılığıyla faydalanın.

Bu önerilerin etkisini yetkin eşliğinde size özel yapılan

PODOLOJİK UYGULAMALARLA pekiştirelim.

 

 

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

 

 

 

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp