Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Antik Yunan Sanatında Ayak

Antik Yunan Sanatında Ayak

 

Antik Yunan sanatı kendine has vücut anatomisi tasarımları ile her zaman sanat tarihi araştırmalarının ilgi odağı olmuştur.

Bu vücut tasarımları ile beraber, medeniyetin ismini taşıyan ‘Yunan Ayak’ kavramı nedir? - Yunan Ayak modelinin en ayırt edici özelliği, İkinci ayak parmağı diğer parmaklardan daha uzun tasvir edilir.
- Bu parmak farklılıklarının sebebi ise diğer çoğu hesaplamaların olduğu gibi ortopedik ölçülerin de altın orana dayalı tasarlanmasıdır.
- Antik dönemin ayakla ilgili estetik güzellik anlayışı bu çerçevede şekillenmiştir. Bu ayak tipi şu an dünya nüfusunun yaklaşık %25’inde bulunmaktadır.
Güzellik ve sağlık anlayışlarının değişmesiyle birlikte tarih boyunca ayak üzerine de birçok farklı anlayış ortaya çıkmış ve zamanla değişmiştir.
Eğer ayak problemleriniz için BİR PODOLOG İLE GÖRÜŞEREK AĞRISIZ, YENİ VE BİLİMSEL ÇÖZÜM yolları arıyorsanız

Gelin, siz de hemen WHATSAPP HATTIMIZ aracılığıyla
ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDAN faydalanın,
PROBLEMLERİNİZİ ÇÖZMEK ADINA size en uygun podolojik uygulama hakkında konuşalım.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp