Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Şeker Tüketiminin Ayaklarımızdaki 4 Olumsuz Etkisi

Şeker Tüketiminin Ayaklarımızdaki 4 Olumsuz Etkisi

PODOLOG DERYA ÇOBAN, DİYABET FARKINDALIK AYINA ÖZEL AÇIKLAMALAR YAPMAYA DEVAM EDİYOR!

Şeker tüketimi, karbonhidrat ağırlıklı beslenme ve hareketsiz yaşantı birçok olumsuz sağlık sorununa yol açtığı gibi ayaklara da olumsuz etkileriyle zarar verebilir.
Podolog Derya Çoban, şeker tüketiminin ayaklarımızdaki 4 olumsuz etkisini şu şekilde sıralıyor:
1. Yüksek Şeker Tüketimi Vücutta İltihaplanmaya Neden Olabilir
Vücudunuzda özellikle sinirlerdeki doku şişmesine neden olan kimyasalları etkiler ve ayak tabanındaki bağ dokusunun iltihaplanmasına sebep olabilir.

2. Şeker, Dolaşımı Azaltır
Vücudunuzda damarlarının sertleşmesi ve sinir hasarı gibi etmenler ellerde ve ayaklarda dolaşımı zayıflatır ve ayakta ortaya çıkabilecek siğillerin, ülserlerin ve diğer yaraların yavaş iyileşmesi gibi sorunlara yol açabilir.

3. Şeker, Sizi Periferik Arter Hastalığına ve Diyabete Duyarlı Hale Getirir
Milyonlarca insan diyabet gibi yaşamı değiştiren şeker tüketimiyle bağlantılı sorunlarla mücadele ediyor. Bu tip durumlar sinirlere zarar verebilir. Özellikle bacak ve ayaklarda dolaşımı azaltabilir.

4. Şeker Bağışıklık Sistemini Zayıflatır, Enfeksiyonlara Yatkın Hale Getirebilir
Bu durum, ayak sağlığınızı enfekte olmuş ayak tırnakları, ülser, siğil ve mantar enfeksiyonu gibi durumlarla etkiler.
Şeker kaynaklı sağlık sorunlarının olasılığını düşürmek istiyorsanız; sodyum ve trans yağ bakımından düşük, et ve sebze bakımından yüksek beslenmeye öncelik vermelisiniz. Bu basit öneriye uymak sizi ve ayaklarınızı yıllar boyunca sağlıklı ve güçlü tutacaktır.

BU PROBLEMLERİN AYAK SAĞLIĞIMA ETKİSİNİ NASIL AZALTIRIM diye düşünüyorsanız WHATSAPP HATTIMIZ aracılığıyla ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDAN faydalanın, PROBLEMLERİNİZİ ÇÖZMEK ADINA en etkili uygulama hakkında konuşalım.

WHATSAPP: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp