Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı Merkezi

Sarı Tırnak Sorununun Sebebi

Sarı Tırnak Sorununun Sebebi

 

Sarı Tırnak Sorununa Sebep Olan Etkenler Nelerdir?

Uzman Podolog Derya Çoban sarı tırnak sorununa sebep olabilecek etkenleri birçok farklı açıyla bizlere açıklıyor:
Sarı ayak tırnaklarına sahip olmak, utanç verici bir renk değişikliği gibi görülerek insanlara estetik olarak rahatsızlık verebilir. Aynı zamanda bir mantar enfeksiyonu, diyabet ve hatta sedef hastalığı gibi daha ciddi bir sorunu gösteren bir işaret olabilir.
Ancak çoğunlukla sarı tırnaklara, özellikle kadınlarda koyu renk oje altına renksiz cila sürülmemesi veya sigara içilmesi gibi durumlar neden olur.

Yaşlanma, sarı tırnak sendromu, lenf ödem ve bazı nadir hastalıklar da SARI TIRNAĞA NEDEN OLABİLİR.

Herhangi bir ayak probleminde olduğu gibi, tırnaktaki değişimlerin bir uzman PODOLOG tarafından muayene edilmesi önemlidir.
Tırnaktaki renk değişiklikleri vücudumuzdaki bazı hastalıkların habercisi olabilir, bunlar arasında DİYABET, LENFÖDEM, MELONOJİ gibi tırnakta oluşan KANSER türleri gibi ciddi bir sağlık sorunlarının işareti olabilir. Ek olarak, MANTAR enfeksiyonlarının tedavisi çok daha kolaydır ve erken aşamalarında fark edildiğinde tekrarlama olasılığı daha düşüktür.

Gelin, siz de hemen WHATSAPP HATTIMIZ aracılığıyla
ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDAN faydalanın,
PROBLEMLERİNİZİ ÇÖZMEK ADINA size en uygun podolojik tedavi hakkında konuşalım.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194
İLETİŞİM: +903124419199

WEBSİTESİ: www.deryacoban.com.tr

FACEBOOK: Facebook.com/deryacobanofficial
TWITTER: https://twitter.com/dcpodolog

#deryacobanayaksağlığımerkezi #podologderyacoban #deryacobanofficial #deryacoban #deryacobanayaksagligi #iletişim #instagood #mantar #iyigünler #kanser #diyabet #tırnak #öneri #gününkaresi #tırnakbakımı #sarı #ayak #foot #podoloji #podolog #ankara #uzman #takip #bilgi #sağlık #sağlıklıhayat #Cuma #limon #ücretsiz #ayakbakımı

Whatsapp