Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Tırnak Neden Sararır?

Tırnak Neden Sararır?

 

Sarı Tırnak Sorununa Sebep Olan Etkenler Nelerdir?

Podolog Derya Çoban sarı tırnak sorununa sebep olabilecek etkenleri birçok farklı açıyla bizlere açıklıyor:
Sarı ayak tırnaklarına sahip olmak, utanç verici bir renk değişikliği gibi görülerek insanlara estetik olarak rahatsızlık verebilir. Aynı zamanda bir mantar enfeksiyonu, diyabet ve hatta sedef hastalığı gibi daha ciddi bir sorunu gösteren bir işaret olabilir.
Ancak çoğunlukla sarı tırnaklara, özellikle kadınlarda koyu renk oje altına renksiz cila sürülmemesi veya sigara içilmesi gibi durumlar neden olur.

Yaşlanma, sarı tırnak sendromu, lenf ödem ve bazı nadir hastalıklar da SARI TIRNAĞA NEDEN OLABİLİR.

Herhangi bir ayak probleminde olduğu gibi, tırnaktaki değişimlerin bir Podolog tarafından muayene edilmesi önemlidir.
Tırnaktaki renk değişiklikleri vücudumuzdaki bazı hastalıkların habercisi olabilir, bunlar arasında DİYABET, LENFÖDEM, MELONOJİ gibi tırnakta oluşan KANSER türleri gibi ciddi bir sağlık sorunlarının işareti olabilir. Ek olarak, MANTAR enfeksiyonlarının bakımı çok daha kolaydır ve erken aşamalarında fark edildiğinde tekrarlama olasılığı daha düşüktür.

Gelin, siz de hemen WHATSAPP HATTIMIZ aracılığıyla
ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDAN faydalanın,
PROBLEMLERİNİZİ ÇÖZMEK ADINA size en uygun podolojik uygulama hakkında konuşalım.

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194
 

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp