Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Nöroma Nedir?

Nöroma Nedir?

NÖROMA NEDİR?
Bir nörom, “sıkışmış sinir” veya sinir tümörü olarak da adlandırılan ağrılı bir durumdur. Üçüncü ve dördüncü ayak parmakları arasında sıklıkla bulunan sinir dokusunun iyi huylu bir büyümesidir. Ağrı, yanma hissi, karıncalanma veya ayak parmakları arasında ve ayak tarağında uyuşma meydana getirir.

Bir nöroma ile ilişkili temel semptom, yürürken ayak parmakları arasındaki ağrıdır. Durumdan muzdarip olanlar genellikle yürüyüşlerini durdurarak, ayakkabılarını çıkararak ve etkilenen bölgeyi ovalayarak rahatlarlar. Bazen hasta, ayakkabısında bir taşa sahip olmak gibi ağrıyı tarif edecektir. Nöroma gelişen insanların büyük çoğunluğu kadındır.

TEŞHİS ve TEDAVİ

Çoğu erken tedavi rejiminin temel amacı, bir nöromun geliştiği bölgelerdeki baskıyı hafifletmektir. Podologunuz etkilenen bölgeyi inceleyecek ve bireysel durumunuza en uygun tedavi planını önerecektir.

Dolgu ve Bantlama: Ayak tarağındaki özel dolgu, anormal ayak fonksiyonunu değiştirebilir ve nöroma bağlı semptomları hafifletebilir.

Ortez: podologunuz tarafından yapılan özel ayakkabı ekleri, ayak işlevini kontrol etmede yararlı olabilir. Ortez semptomları azaltabilir ve durumun kötüleşmesini önleyebilir.

ÇANKAYA YILDIZ’DA bulunan merkezimize gelip ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUSU FIRSATIMIZLA birlikte, UZMAN PODOLOG DERYA ÇOBAN tecrübesiyle tanışın!
Tüm ayak sorunlarınız için:

WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp