Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Diyabetik Ayak İçin Kış Bakımı

Diyabetik Ayak İçin Kış Bakımı

Çoğu diyabetik hasta ayaklarında duyu kaybı yaşar, ayaklarının çok sıcak veya çok soğuk olduğunu fark etmeyebilir, bu da korkunç yanıklara, donmaya ve olası ampütasyona neden olabilir. Bu yüzden UZMAN PODOLOG DERYA ÇOBAN, mutlu, sağlıklı bir kış geçirtecek diyabetik ayak bakımı ipuçlarını veriyor!

Uygun Ayakkabı Seçin!
Yağmur, kar ve buzda uygun sıcaklık, koruma ve kuruluk sağlayan ayakkabıların seçilmesi önemlidir. Ayakkabı, geniş bir dolguya sahip olmalı, ancak ayaklara kan akışını ve dolaşımını kısıtlamayacak kadar geniş olmalıdır.
Uygun Çoraplar Giyin!
Şeker hastaları için ayaklarını sıcak ve kuru tutacak nefes alabilen mesela yün çorap seçmeleri önemlidir.
Islak Çorapları ve Ayakkabıları Hemen Çıkarın!

Isıtma Cihazlarını Kullanırken Dikkat Edin
Su sıcaklığını dirsek veya termometre ile test edin

Soğuk, kuru hava ve ısıtıcılar cildi kurutma eğilimindedir, nasır ve çatlaklara neden olabilecek kuru cildi önlemek için kışın nemlendirici ayak kremleri kullanmaları önerilir.

Günlük Ayak Bakımı Rutini Yıl Boyunca Takip Edin
Her gün ayakları kontrol etmeyi, iyice yıkanıp kurutmayı, ayak tırnaklarını düzgün şekilde kesmeyi, kan şekeri seviyelerini kontrol etmeyi ve hafif egzersizleri içeren düzenli bir günlük ayak bakım planına uymalıdır. PODOLOGUNUZLA sizin için GÜNLÜK bir AYAK BAKIM PLANI oluşturma hakkında görüşün, çünkü mutlu ayaklara sahip olmak mutlu bir hayata sahip olmak demektir!

DİYABETİK AYAK BAKIMI ve tüm ayak sorunlarınız için:
WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Derya Çoban Ayak Sağlığı Merkezi, Nasır, Tırnak mantarı, Batık Tırnak, Topuk çatlağı, Tırnak Yatağı Bozukluğu Diyabetik Ayak Sendromu, gibi birçok ayak ve tırnak sorunlarınıza kaliteli ve en güncel bilimsel tekniklerle tedavi sunuyor. Gelin, sizin de ayak ve tırnak problemlerinize EN UYGUN, AĞRISIZ ve KESİN ÇÖZÜMLÜ TEDAVİLERİMİZİ sunabileceğimiz bir randevu için WHATSAPP HATTI: +90 532 568 91 94 İLETİŞİM: +90 312 441 91 94

Whatsapp