Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Bebeklerde Batık Tırnak

Bebeklerde Batık Tırnak

BATIK TIRNAĞIN, yeni doğanların, bebeklerin ve çocukların ayaklarında da görülme sıklığı oldukça yüksektir. Yetişkinlerde olduğu gibi çocukların da genellikle ayak başparmağını etkiler.

Batık tırnağının belirtisi kenarındaki kızarıklık ve cildin şişmesidir. Buna enfeksiyon belirtisi olan beyaz veya sarımsı irin veya sıvı eşlik edebilir.

Batık tırnak sorununu çözülemediği takdirde, tırnağın cildi tahriş etmesiyle birlikte tehlikeli birçok enfeksiyona sebep olabilir.

Batık tırnağı iyileştirmek için ayağı günde birkaç kez birkaç dakika ılık sabunlu suda yıkamak iyi gelebilir. Yumuşayan ciltte batık tırnağı battığı yerden ayırıp reçetesiz antibiyotikli merhem sürülebilir. Batık tırnağın altına küçük temiz bir pamuk koyup sık sık değiştirebilirsiniz. Tırnak iyileşirken, çocuğunuzun yalınayak ya da bol ayakkabı ve sandalet giymesi en iyisidir.

Podolog Derya Çoban diyor ki;
‘’ ÇOCUKLARDA BİRKAÇ GÜN İÇİNDE İYİLEŞMEYEN BATIK TIRNAK PROBLEMİNİ ÇÖZMENİN EN İYİ YOLU BİR PODOLOG UYGULAMASINDAN FAYDALANMAKTIR. EBEVEYNLER BİR UZMAN YARDIMI ALMADAN EVDE ENFEKSİYONA SEBEP OLMA RİSKİ TAŞIYABİLECEK BATIK TIRNAĞI KESMEKTEN KAÇINMALILAR.” Siz de çocuğunuzun batık tırnak problemini sağlıklı bir şekilde ve yetkin kişi eşliğinde çözmek istiyorsanız
Gelin, siz de hemen WHATSAPP HATTIMIZ aracılığıyla
ÜCRETSİZ TANIŞMA RANDEVUMUZDAN faydalanın,
PROBLEMLERİNİZİ ÇÖZMEK ADINA size en uygun podolojik uygulama hakkında konuşalım.WHATSAPP RANDEVU HATTI: +905325689194

Whatsapp