Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Ayak Kinezyo Bant (Kinesio Bant)

Kinezyo bantlama tekniği 1973 yılında Dr. Kenzo Kase tarafından geliştirilmiştir. Metodun ortaya çıkış felsefesi eklem hareketlerini sınırlamaksızın insan derisinin yapısal özellikleri ve esnekliğine benzer bir bantlama yönteminde daha başarılı sonuçlar alınabileceğidir. Dr. Kase konvansiyonel bantların sayılan bu etkilerinin tersine doku iyileşmesine yardımcı olurken eklem hareket açıklığını sınırlamayan Kinezyo bandı tasarlamış ve farklı vücut bölgelerinde geliştirdiği yöntemleri uygulamaya başlamıştır.

Bantlama tekniklerinin eklem, doku ağrıyı azaltarak, yaşam kalitesini olumlu yönde etkilediği bilinmektedir.

KINESIO tape bantları özel olarak dokunmuş pamuklu, ince ve hassas bir malzemeden imal edilmiştir. Yüksek kaliteli pamuk içeriği ile nefes alabilir ve rahat bir yapıya sahiptir.

Kinesio dünya genelinde Kinesio bandaj-KINESIOTAPING uygulayıcıları için bir standart oluşturan dalga tasarımı kullanmaktadır. Bu özelliği ile doku ve eklem esnekliği sağlar.

Yüzeyi özel tasarlanmış hava kanalları mevcuttur. Bu hava kanalları sayesinde ıslanma ve terleme karşı dayanıklıdır.

KINESIO bant cilt üzerine iken duş alabilir veya uygulama bölgesini yıkayabilirsiniz. Cilt yüzeyinde sudan etkilenmeden kalabilmektedir.

Kinesiotape uygulamasının yapıldığı cildin yapısı ve ortam koşullarına bağlı olarak uygulama bölgesinde 2 ila 3 gün arasında kalabilmektedir.

Bandın en önemli özelliklerinden biri de cildin esneme kapasitesine uyumlu olmasıdır. Bu özellik sayesinde, bant hareket halinde iken ciltte oluşan gerilme ve gevşemelere uyum sağlayabilmektedir.

Her renk Kinesiotape materyal olarak aynı özellikte olup, uygulama da farklı renklerin tercihi uygulama yapan uzmanın ya da hastanın isteğine bırakılmıştır.

Kinesio Bantlar, uzak doğunun renklerle tedavi felsefesinden yola çıkarak tasarlanmıştır.

Güvenle gelebileceğiniz Derya Çoban Ayak Sağlığı ‘da sizleri konusunda UZMANLAŞMIŞ PODOLOGLARIMIZLA ağırlamaktan ve tanışmaktan mutluluk duyarız.

Whatsapp / Randevu Hattı: +90 532 568 91 94 ve Merkezimiz iletişim: +90 312 441 91 99

 

Whatsapp