Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Podolojik Kompleks Bakım

MEDİKAL AYAK BAKIMI NEDİR?

Podologlar tarafından uygulanan medikal ayak bakımını iki kısımda değerlendirdiğimiz uygulamaları kapsayan ayak bakımlarıdır.

1.kısımda değerlendirdiğimiz Medikal Ayak bakımı uygularımız da kişinin ayağında genel olarak neredeyse hiç problem yoktur.

Çok fazla ayağında problem olmayan kişiye yapılan Medikal ayak bakımında daha sağlıklı ve nispeten gelecekte oluşabilecek ayak problemlerinin önüne geçmek amacıyla yapılan medikal ayak bakımlarıdır. Ayağa Gereksiz derin uygulamalar yapılmadan (doku tahrip edilmez) dokuya ve tırnağa zarar verici uygulamalardan kaçınılır. Nispeten daha kozmetik amaçlı yapılan ayak bakımlarıdır.

2. kısımda değerlendirdiğimiz Medikal ayak bakımında ise, ayağında yine ağrı şikâyeti olmayan kişilerde uyguladığımız bakımdır.

Kişinin herhangi bir sağlık problemi yoktur. Tırnakları sert ve biraz kalındır. Tırnak kenar dokuları ya da taban dokuları kalınlaşmış ya da kalınlaşma eğiliminde dokular, topukta çatlakları vardır. Ayak tabanı keratoz doku oluşumuna yatkındır ya da vardır.

Bu kısmın dışında kalan kişilere özellikle tırnakları çok ince olan ve dokularında herhangi bir sertliği olmayan kişiler için medikal ayak bakımı uygun değildir.

Bu kişiler ’de medikal ayak bakımı uygulamaları tırnak plağına ve dokulara zarar verebilir.

Bu nedenle Medikal Ayak Bakımı Herkes İçin Doğru Bir Ayak Bakımı Değildir. Tam Tersi Bu Tarz Uygulamalarda Batmayan Tırnağınız Batabilir. Ayağınızda İltihap Olabilir.

Sizde en doğru uygulamayı, kendinizi güvende hissederek almak ister misiniz?

Güvenle gelebileceğiniz Derya Çoban Ayak Sağlığı ‘da sizleri ağırlamaktan ve tanışmaktan mutluluk duyarız.

Detaylı bilgi için:

Whatsapp / Randevu Hattı: +90 532 568 91 94 ve Merkezimiz iletişim:  +90 312 441 91 99 

Fikriniz olsun: Medikal ayak bakım ücretleri genelde pedikür işlem ücretlerinin iki katından fazladır.

PEDİKÜR YAPTIRANLAR İÇİN ÖNERİLERİMİZ:

Derya Çoban Ayak Sağlığı olarak her ayak için Medikal Ayak Bakımını önermiyoruz ve Uygulamalarını da yapmıyoruz.

Medikal ayak bakımı önermediğimiz kişilere ayak bakımı yaptırmak istiyorsa, kozmetik amaçlı klasik ayağın suda bekletilerek yapılan pedikür uygulamaları yaptırmalarını öneririz. Kozmetik amaçlı bakımlardan kastımız olan klasik pedikürdür. Ayağın suda bekletilerek yapılan pedikür uygulamalarında yapılmasını istediğimiz uygulamalar.

  • Tırnaklar düz kesilmeli, tırnak köşeleri törpü yardımı ile ovalleştirilmeli, tırnağın batmaya yatkınlığı var ise bakım bitiminde tırnak köşelerine küçük tampon yerleştirilmeli,
  • Dokular pensle derin temizlenmemeli, topuk bakımları yapılıp ayak nemlendirilmeli.

Normal pedikür uygulamasında Batan tırnak varsa çıkartılmamalıdır veya batan tırnağın pedikürcü tarafından çıkartılması kişi tarafından istenmemelidir. Birçok kişi bu tarz pedikür uygulamalarından sonra ayak parmağı iltihaplanmış başlangıcından daha artmış tırnak batması problemi olmuş ek tedavi olmak zorunda kalmıştır.

Pedikür uygulamalarında nasır temizliği adı altında pensle hasarlı dokuda çok derin yapılan uygulamalar dokuda kanamaya neden olup nasırın mikrop kapıp iltihaplanmasına veya NASIR DOKUSUNU SİĞİLE DÖNÜŞMESİNE neden olmaktadır.

Ayağınıza sadece kozmetik amaçla pedikür yaptırın. Ayağınızdaki problemler için gideceğiniz doğru adres pedikür salonları ya da kuaförler değildir.

Doğru tanı, sizin probleminize dönük doğru işlem için, sizi hayat boyu rahatlatacak ve kendinizi güvende hissedeceğiniz Derya ÇOBAN AYAK SAĞLIĞINA sizleri bekliyoruz.

Detaylı bilgi için: Whatsapp / Randevu Hattı: +90 532 568 91 94 ve Merkezimiz iletişim: +90 312 441 91 99 
 

MEDİKAL AYAK BAKIMININ PODOLOJİK KOMPLEKS BAKIMINDAN FARKLARI NELERDİR?     

Medikal ayak bakımı, ayak sağlığını korumak, iyileştirmek ve ayak sorunlarını önlemek amacıyla uygulanan özel bir bakım şeklidir. Bu bakım genellikle uzman podologlar veya ayak bakımı alanında eğitim almış diğer sağlık profesyonelleri tarafından gerçekleştirilir. Medikal ayak bakımı genel olarak biraz kozmetik ayak bakımı ve en önemlisi önleyici yaklaşımla ayak bakım uygulamalarını kapsar. Yani medikal ayak bakımında tırnak mantarı tedavisi nasır tedavisi yapılamaz. Böyle bir hizmetle tedavi olduğunu düşünen kişiler 1 yıl sonra genellikle büyük hayal kırıklığı yaşarlar.

Medikal ayak bakımı yaptıran kişinin ayağında herhangi bir problem yoktur. Gelecekte’ de herhangi bir problem olmaması için yapılan ayak bakımıdır medikal pedikür, medikal ayak bakımı.

Detaylı bilgi için: Whatsapp / Randevu Hattı: +90 532 568 91 94 ve Merkezimiz iletişim: +90 312 441 91 99 

PODOLOJİK KOMPLEKS AYAK BAKIMI NEDİR?

Podolojik kompleks bakım ya da Podolojik kompleks ayak bakımı, genellikle kronik sağlık sorunlarına sahip bireyler, diyabet hastaları, yaşlılar veya ayak sorunlarına yatkın olan kişiler için önerilir. Bu bakım, ayak sağlığını sürdürmek ve ciddi yan etkileri önlemek adına önemlidir.

PODOLOJİK KOMPLEKS AYAK BAKIMINDA NELER YAPIYORUZ?

Ayak Muayenesi: Ayak sağlığını değerlendirmek için detaylı bir muayene yapılır. Ayak yapısı, tırnak durumu, cilt sağlığı ve ayak kaslarının incelenmesi bu muayenenin bir parçasıdır.

Tırnak Bakımı: Tırnak kesimi, şekillendirilmesi ve gerekirse tırnak batması veya tırnak mantarı gibi sorunların tespit edilmesi,

Cilt Bakımı: Ayak derisinin kontrolü, ayakta oluşan nasırların giderilmesi, çatlakların iyileştirilmesi ve mantar enfeksiyonları.

Ayak Hijyeni: Ayakta temizlik ve hijyen önemlidir. Ayakların kişinin uygunluğuna (hastalıklarına göre) yıkanması, kurulanması ve nemlendirilmesi, bakteri ve mantar enfeksiyonlarından korunmada yardımcı olabilir.

Ortez ve Tabanlık Uygulamaları: İhtiyaç halinde özel tabanlıklar veya yükten kurtarma aparatları (ortez) önerilmesi. Bu, ayak yapısını destekleyerek rahatlamayı ve doğru pozisyonu sağlamayı amaçlar.

Ayak Egzersizleri: Ayak kaslarını güçlendirmek ve esnekliği artırmak için önerilen egzersizler.

Detaylı bilgi için: Whatsapp / Randevu Hattı: +90 532 568 91 94 ve Merkezimiz iletişim: +90 312 441 91 99 

PODOLOJİK KOMPLEKS AYAK BAKIMINI ÖZETLERSEK:

Derya Çoban Ayak Sağlığı ve Podoloji Merkezinde, Podolog tarafından ayak muayenesi ile birlikte uygulamaları yapılan, Podolojik Kompleks bakım Medikal olarak podoloji cihazlarıyla yapılan, medikal ayak bakımından daha kapsamlı uygulamalardır. Diyabet hastaları, Geriatrik yaşlı kişiler, kanser tedavisi görenler, sporcular, ayağında çok problemi olan askerler için uygun ayak bakımlardır.

Ayağında birden çok problemi olan kişiler için veya Diyabet tanısı konmuş, kanser tedavisi alan, yaşlı Geriatrik olarak tanımladığımız kişiler  için uyguladığımız kişiye özelleşmiş ayak bakımlardır.

Podolojik kompleks ayak bakımda en önemli basamak ayağın detaylı muayenesidir.

Ayak Muayenesinde ayakların nörolojik açıdan değerlendirilmesi, ayağın damar yapısı, ayağın cilt yapısı, ayağın eklem yapısı değerlendirilmesi basamakları ilk basamakta ki uygulamalarımız içerisinde yer alır ve Podolojik ayak bakımının en önemli basamağıdır..

 Daha sonra şikâyete neden olan nasır, tırnak batması, tırnak kalınlaşmaları, Ayak tabanında dokunun kalınlaşması, yoğun topuk çatlakları, tırnak mantarları, parmak deformasyonu, topuk çatlağı, tırnak yatak bozuklukları, tırnağın tavuk gagası gibi görünmesi gibi problemlere yönelik derinleştirilmiş uygulamaları kapsayan bakımlardır.

Podolojik Kompleks bakımlarda, ağrıya neden olan problem ortadan kaldırılmaya çalışılırken Özellikle kapsamlı Podolojik kompleks bakımda ayrıca şikayete konu olan, kalınlaşmış tırnaklar, mantar tırnaklar, topukta yoğun kalınlaşma ve topuk çatlakları, nasır, problemi yaşayan kişiler için uygundur.

Derya Çoban Ayak Sağlığı ve Podoloji Merkezinde Podolog tarafından ayağa uygulamalar yapılır.

Sizde en doğru uygulamayı, kendinizi güvende hissettiğiniz ayak bakım alanında uzman profesyonellerden almak istersiniz değil mi?

Güvenle gelebileceğiniz Derya Çoban Ayak Sağlığında sizleri alanında UZMAN PODOLOGLARIMIZLA ağırlamaktan ve tanışmaktan mutluluk duyarız.

Detaylı bilgi için: Whatsapp / Randevu Hattı: +90 532 568 91 94 ve Merkezimiz iletişim: +90 312 441 91 99 

1535465202-1.jpg
1535465202-4.jpg
1535465202-2.jpg
1535465202-3.jpg
Whatsapp